Торонто Раптърс без контузения ДеМар ДеРоузън в състава си претърпя домакинско поражение от Сан Антонио Спърс със 106:108.

ЛаМаркъс Олдридж вкара 21 точки за "шпорите", а Пати Милс добави 18.

За домакините 30 точки реализира Кайл Лаури. Това е четвърта поредна загуба за Торонто, докато Сан Антонио увеличи победната си серия на пет мача.

Финикс Сънс също загуби домакинския си мач срещу Минесота Тимбъруулвс със 111:112. Победата на гостите осигури точен изстрел на Андрю Уигинс 0,7 секунди преди финалната сирена. Уигинс стана и най-резултатен в срещата с 31 точки, а Карл-Антъни Таунс завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби. Девин Букър отбеляза 26 точки за "слънцата", а Тайсън Чандлър 22 точки и овладя 17 борби.

Денвър Нъгетс на свой терен победи Юта Джаз със 103:93. Никола Йокич допринесе за успеха с 23 точки и 11 борби. За "джазмените" това е втора поредна загуба след серия от 6 победи.

Филаделфия се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 121:110. В хода на третата четвърт Клипърс имаха преднина от 19 точки, но не успяха да удържат това преимущество.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Торонто - Сан Антонио 106:108
Филаделфия - ЛА Клипърс 121:110
Вашингтон - Бостън 123:108
Орландо - Чикаго 92:100
Денвър - Юта 103:93
Финикс - Минесота 111:112