Новото попълнение на Ню Йорк Никс О Джей Ануноби дебютира с победа. "Бричовете" се наложиха със 112:106 над лидера в Западната конференция на НБА Минесота Тимбъруулвс. Английското крило вкара 17 точки в "Медисън Скуеър Гардън". Той обаче остана в сянката на Джулиъс Рандъл, който реализира 39 точки за успеха на "бричовете".

Домакините наваксаха пасив от 11 точки през втората четвърт, като дори отвориха разлика от 61:49 на полувремето. След почивката възпитаниците на Том Тибодо продължиха да са по-добрият отбор и увеличиха преднината си на 94:76. "Горските вълци" опитаха финален щурм в края на мача, но стиганах само до 106:112.

Джейлън Брънсън завърши с "дабъл-дабъл" за победителите. Гардът вкара 16 точки и направи 14 асистенции. Донте ДиВинченцо вкара още 14 тчки за Ню Йорк.

Антъни Едуардс беше над всички за Минесота с 35 точки. Карл-Антъни Таунс завърши с 29 точки.

Ню Йорк заема седмо място на Изток с баланс от 18 победи и 15 загуби. Минесота продължава да бъде лидер на Запад с 24:8.