Андрю Уигинс отбеляза 21 точки и спечели десет борби, а Голдън Стейт Уориърс победи Филаделфия 76-ърс със 127:104 точки като гост в мач от редовния сезон на НБА.

Клей Томпсън и Джонатан Куминга вкараха по 18 точки, а Лестър Куиноне се отчете с 13. Стеф Къри пък завърши с девет точки, след като игра 25 минути за Голдън Стейт. От другата страна отсъстваше миналогодишният MVP Джоел Ембийд, който пропусна четвърти пореден мач на Фили заради травма в коляното.

Снимки: Gulliver/GettyImages
38 снимки

Ембийд претърпя операция във вторник и след около месец ще получи допълнителни сведения за възстановяването си. Без него Филаделфия е с баланс 4:12 през сезона. Рики Каунсил завърши със 17 точки, докато Кей Джей Мартин добави 15 за Сиксърс.

В класирането Филаделфия остава на пето място на Изток с актив от 30 успеха и 20 поражения, докато Голдън Стейт е 11-и в Западната конференция с актив от 23 победи и 25 загуби.