Гордън Хейуърд вкара 20 точки, а Маркъс Морис сложи началото на серия от решаващи тройки в края на последната четвъртина и Бостън победи със 110:106 Индиана. С това Селтикс елиминираха Пейсърс в плейофите на Националната баскетболна асоцияция.

Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи Лос Анджелис Клипърс със 113:105 като гост в двубой от първия плейофен кръг в НБА. "Воините" спечелиха първата четвърт с 32:22 и успяха да удържат преднината си до края.

Кевин Дюрант се отличи с 33 точки за победата, Клей Томпсън добави 32, Стеф Къри - 12 точки, 10 борби и 7 асистенции. Голдън Стейт поведе с 3-1 в серията и е домакин в мач №5.

Успех като гост записа и Торонто Раптърс, който се наложи над Орландо Меджик със 107:85 точки. /БГНЕС