Звездата на Финикс Сънс – Девин Букър, изригна с 62 точки, но неговият отбор загуби гостуването на Индиана Пейсърс със 131:133 точки в ма от редовния сезон на НБА.

В герой за домакините се превърна Оби Топин, който вкара кош при оставащи 3,4 секунди до финалната сирена и по този начин неутрализира звездата нощ на Букър. По този начин беше сложен и край на серията от седем поредни победи на „слънцата“ в Лигата.

Индиана заличи пасив от 17 точки от първото полувреме и изравни игра при 129:129 с оставащи 1:23 минути.  Паскал Сиакам поведе Индиана с 31 точки, докато Топин добави 23. Дюрант се отчете с 20 пункта за Финикс, а Ерик Гордън добави 14.

Снимки: БТА / BTA
18 снимки

В класирането Индиана са шести на Изток с актив от 26 успеха и 20 поражения, докато Финикс е шести в Западната конференция с баланс от 26 победи и 19 загуби.

По-рано тази сутрин словенецът Лука Дончич пък вкара невероятните 73 точки при победата на Далас Маверикс над Атланта Хоукс със 148:143 като гост.