Лос Анджелис Клипърс се наложи със 134:126 над шампиона Голдън Стейт в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), а двата състава остават на 5-о и 6-о място в Западната конференция.

Кауи Леонард вкара 30 точки за успеха на Клипърс, а Пол Джордж добави 24. Уориърс вероятно са шокирани, че трябваше да преклонят глава, след като тяхната голяма звезда Стеф Къри вкара невероятните 50 точки, 21 от които в третата част на мача.

БТА / BTA
28 снимки

Терънс Ман добави 17 точки за успеха на своите, Ерик Гордън и Ръсел Уестбрук приключиха мача съответно с 16 и 15, а Клипърс постигнаха четвърта поредна победа и вече имат баланс 37 победи и 33 поражения. Къри вкара 20 от 28 изстрела от игрови ситуации, като от 8 от 14-те опита от тройката му бяха успешни. За него това е и девети мач в кариерата му, в който вкарва 50 или повече точки. Джордан Пуул добави 19 за Голдън Стейт.

Де’Аарън Фокс наниза 32 точки за Сакраменто Кингс, които откриха серията си от гостуване с успех 117:114 над Чикаго. 15 от всичките му точки бяха в четвъртата част, но най-важният му принос е тройка миг преди финалната сирена, която определи и победителя в срещата.

Сакраменто записа 41-а победа в 68 мача и категорично води в Тихоокеанската дивизия, но със същия актив 41/27 е Мемфис, който води в Югозападната дивизия.

Неговият силен период в мача започна 6:25 минути преди края, когато пак наниза тройка, този път след асистенция на Домантас Сабонис. Сабонис свърши доста работа и под кошовете, а в края на срещата беше доволен от втория си трипъл-дабъл в рамките на пет мача – 14 точки, 17 рибаунда и 10 асистенции. След това Фокс вкара два поредни коша – единият с поднасяне.

БТА / BTA
28 снимки

За домакините от Чикаго Зак ЛаВин вкара 25 точки, но накрая само 4. ДеМар ДеРоузан допълни актива на домакините с 33, като 16 от тях бяха в заключителния период. Той води люта битка с Де’Аарън Фокс, който обаче беше по-ефективен.

Бостън Селтикс увеличи кризата в Минесота, след като ги победи със 104:102 като гост и им нанесе пета поредна загуба. Селтикс затвърди водачеството си в Атлантическата дивизия с 48 победи от 70 мача, а докато Горските вълци от Минеаполис са на 2-а позиция в Северозападната дивизия с 35/35.

Джейлън Браун реализира 35 точки и взе 10 борби за Бостън, Джейсън Тетъм остана с 22, но пък вкара три наказателни удара 1.7 секунди преди края на срещата и увеличи преднината на своя тим на 104:99. Майк Конли вкара тройка веднага след това, но домакините не успяха да стигнат до равенството.

БТА / BTA
21 снимки

Антъни Едуардс беше топ-реализатор на Минесота с 28 точки, а също така и взе 10 борби под кошовете. По 15 пункта добавиха Руди Гоберт, Кайл Андерсън и Нац Рийд.

Маями Хийт, който води в Югоизточната дивизия, се наложи със 138:119 над Мемфис с 26 точки на Бам Адебайо, който взе и 8 отскочили от таблото топки. Тайлър Хиро прибави 24 и 6 завършващи подавания за победителите, за които това е пети успех в последните седем мача. И неслучайно имат общ баланс от 38/33, което ги прави почти непоклатими на върха в потока.

БТА / BTA
19 снимки

Филаделфия взе успех като гост на Кливланд със 118:109 и остава на 2-о място в Атлантическата дивизия с 46/22. Джоел Ембийд беше номер 1 при реализаторите в техния състав с 36 точки, а също така взе 18 борби, както и направи 4 блокади. Той трябваше да напусне мача 4:12 минути преди края, но съотборниците му удържаха успеха. Джеймс Хардън добави 28 точки, 12 асистенции в 32-ия си мач с повече от 10 точки и 10 асистенции. Тайризи Макси остана с 23 пункта. Карис ЛаВерт пък беше номер 1 в листа на Кавалиърс с 24 точки.

БТА / BTA
23 снимки

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 48 победи/22 загуби, Филаделфия 46/22, Ню Йорк 41/30

Централна дивизия: Милуоки 50/19, Кливланд 44/28, Чикаго 31/37

Югоизточна дивизия: Маями 38/33, Атланта 34/35, Вашингтон 32/37