Ню Орлиънс Пеликанс победи гостуващия Милуоки Бъкс със 107:100 точки в поредна среща от редовния сезон на НБА.

С отлични изяви за "пеликаните" в края на двубоя се отличи Зайън Уилямсън. Тежкото крило вкара 11 точки за осем минути в последната четвърт и завърпу срещата с общо 28 точки. Още 25 прибави Си Джей МакКълъм, а Ню Орлиънс така и не изпусна водачеството в резултата, след като го взе в самия край на първата четвърт.

Снимки: БТА / BTA
50 снимки

За Милуоки с 35 точки и 14 борби приключи Янис Антетокумпо, а Малик Бийзли и Деймиън Лилард вкараха по 20 точки. Нито един от останалите им съотборници обаче не вкара повече от седем точки, което се оказа основната причина за поражението на "елените".

В класирането Ню Орлиънс е на четвърто място на Запад с 45 победи и 28 загуби, като заема пето място, докато на Изток Милуоки е на втора позиция с 46 победи и 27 поражения.