Новината от изминалата нощ в НБА е достигната кота от 30 хиляди отбелязани точки от легендарния германец Дирк Новицки. Той стана първият европеец и общо шестият играч в историята на Националната баскетболна асоциация, който достига тази граница.

Новицки се нареди до баскетболисти като Карийм Абдул-Джабар, Карл Малоун, Коби Брайънт, Майкъл Джордан и Уилт Чембърлейн.

Исторически кош, с който достигна 30 000 точки в кариерата си Дирк Новицки отбеляза 9 минути и 54 секунди преди края на първото полувреме на мача с Лос Анджелис Лейкърс, спечелен от домакините от Далас със 122:111 точки.

Освен постижението на големия Дирк, онова което привлече вниманието бяха сълзите на неговия ментор и треньор Холгер Гешвинднер. 71-годишният в момента германец е един от най—важните в живота на Дирк Новицки и човекът, който оказва най-голямо влияние за израстването му.

38-годишният Новицки се отчете с 25 точки и 11 борби за победата над Лос Анджелис Лейкърс.