След близо година извън терена заради контузия, Коби Брайънт се завърна в игра за Лос Анжелис Лейкърс с победа

"Езерняците" надиграха Денвър в контрола с 98:95, като Брайънт се отчете с 13 точки и 5 асистенции за 20 минути игра.

Суперзвездата на Лейкърс пропусна 76 мача през миналия сезон, включително последните 57 срещи на отбора си заради фрактура. Срещу Денвър обаче той показа, че вече се намира в отлична форма.

40-годишният Стив Неш, който също пропусна голяма част от миналия сезон заради различни травми, чудесно допълваше Брайънт и приключи с 11 точки и 5 асистенции. С най-много точки за успеха на Лейкърс завърши Джордан Кларксън, реализирал 14, докато за Денвър също с 14 точки се отличи гардът Тай Лоусън.

В друг интересен мач от предсезонната подготовка Чикаго загуби от гостуващия Вашингтон с 81:85.

Дебют за домакините направиха новите попълнения Пау Гасол и Никола Миротич.

Гасол, който пристигна от Лейкърс през лятото, завърши с 8 точки, докато роденото в Подгорица крило наниза 17 точки, с което приключи като най-добър реализатор за тима си. Звездата Дерик Роуз остана с 11 точки.

За победителите от Вашингтон изненадващо най-полезен беше Глен Райс Джуниър с 18 точки. Райс засенчи младите лидери на Вашингтон Брадли Бийл и Джон Уол, които останаха съответно с 11 и 8 точки.

Ветеранът Пол Пиърс, който беше привлечен във Вашингтон от Бруклин през лятото, завърши със скромните 2 точки в първия си мач за столичани.

В другите два мача Бостън обърна Филаделфия през второто полувреме за крайното 98:78, а Атланта надделя с 93:87 у дома срещу Ню Орлиънс./БТА