Джейсън Тейтъм вкара кош със сирената, за да донесе успеха на Бостън със 115:114 срещу Бруклин и да поведат с 1:0 в първия кръг на плейофите на Източната конференция на НБА.

Тейтъм отбеляза 16 от своите 31 точки през втоото полувреме. Джейлън Браун добави 23 точки, Ал Хорфорд се отличи с 20 точки и 15 борби, а Маркъс Смарт завърши с 20 точки, от които четири тройки.

Кайри Ървинг реализира 39 точки, от тях 18 в четвъртата част, за Бруклин.

Кевин Дюрант пропусна тройка 15 секунди преди сирената. Той записа 23 точки.

Вторият мач е в сряда в Бостън.

Крис Пол реализира 19 от своите 30 точки в четвъртатат четвърт за успеха на Финикс срещу Ню Орлиънс със 110:99 в друга среща от плейофина на Запад.

"Слънцата" поведоха с 23 точки, но гостите намалиха пасива си до 71:79 в края на третата част.

Пол вкара три тройки в последните 10 минути и беше с основен принос за успеха на тима.

Девин Букър добави 25 точки, а Деандре Айтън записа 21 точки, 9 борби и 4 чадъра.

За Ню Орлиънс се отличи Си Джей МакКълъм с 25 точки.

Втората среща е във вторник отново във Финикс.

Янис Антетокунбо записа "дабъл-дабъл" от 27 точки и 16 борби, а защитващият титлата си тим на Милуоки спечели срещу Чикаго с 93:86 на старта на плейофите в Източната конференция на НБА.

Джру Холидей вкара тройка при оставащи 5:03 минути като част от серия от 8:0, която даде предимство на Бъкс с 85:78. "Биковете" намалиха разликата до една, но не успяха да стигнат до обрат, тъй като Зак ЛаВийн пропусна от тройката 29 секунди преди сирената.

Никола Вучевич записа 24 точки и 17 борби за Чикаго.

Вторият мач е в сряда в Чикаго.

Маями победи Атланта със 115:91, след като Дънкан Робинсън вкара рекордните 8 тройки в мача. Той завърши с 27 точки, а Джими Бътлър добави 21.

Тре Йънг изира слаб мач за Атланта и вкара едва 8 точки, а Данило Галинари беше най-резултатен със 17.