Милуоки победи Атланта с 91:87 и поведе с 3:2 в серията от първия кръг на плейофите в НБА.

Баскетболистите на Милуоки направиха впечатляващ обрат в последните минути на петия мач и успяха да стигнат до победата, макар че губеха с 9 точки около 4 минути преди края.

В заключителната част на мача Бъкс направиха серия от 14 поредни точки и са на път изненадващо да отстранят считания за фаворит отбор на Атланта.

Гардът Брендън Дженингс бе най-резултатен за победителите с 25 точки, а Джон Салмонс добави 19, 8 от които в решителните последни минути на мача.

За Атланта се отличи Ал Хорфорд с 25 точки и 11 борби, а Марвин Уилямс добави 22 точки, но останалите им съотборници не бяха на ниво, а основният реализатор Джо Джонсон завърши с едва 13 точки.

Денвър намали резултата в серията срещу Юта на 2:3 след успех в петия мач със 116:102.

Кармело Антъни бе най-полезен за успеха на Денвър с 26 точки и 11 борби.

Дерън Уилямс записа 34 точки и 10 асистенции за тима на Юта, който загуби, но ще има нов шанс да спечели серията при домакинството си в шестия мач в петък.