Чикаго Булс не успя да спечели трети пореден мач с продължение и загуби в собствената си зала от Мемфис Гризлис с 82:85. Редовното време на срещата завърши при резултат 76:76.

Така "гризлитата" прекъснаха серията на "биковете" от три поредни победи, две от които след продължение - срещу Торонто и Бостън. Успехът пък бе втори пореден за тима от щата Тенеси.

След като влязоха с комфортен аванс от 13 точки в последната част, гостите допуснаха изравняване на резултата заради много силната игра на „биковете“. Въпреки че във втората и третата четвърт домакините вкараха общо 25 точки, във финалния период те съумяха да нанижат цели 29.

В продължението обаче Мемфис затегнаха защитата си и пуснаха само 6 точки, докато самите отбелязаха с 3 повече и се поздравиха с крайния успех.
Марк Гасол изигра отличен мач за Гризлис и завърши с 19 точки и 8 борби, Руди Гей вкара 16 точки, а Зак Рандолф записа "дабъл-дабъл" от 13 точки и 19 борби, 9 от които бяха под коша на противника.

Джими Бътлър бе най-резултатен за Чикаго с 18 точки, Карлос Бузър добави 17 плюс 14 борби, Нейт Робинсън реализира 11 точки. "Биковете" бяха без Луол Денг, който се контузи срещу Бостън.

Мемфис има 26 победи и 13 загуби, докато Чикаго е с 23 победи и 16 поражения.