Шампионът в Националната баскетболна асоциация Маями Хийт постигна успех със 106:87 при домакинството си на Филаделфия в мач от редовния сезон, който беляза завръщането на звездата ЛеБрон Джеймс сред титулярите. „Горещите“ обаче играха без другите две големи имена в състава си Дуейн Уейд и Крис Бош, които са измъчвани от проблеми в колената.

Джеймс бързо пое диригентската палка на паркета и приключи вечерта с 27 точки и 5 асистенции, като получи сериозна помощ от стартиралите като резерви Рашард Люис (14 точки), Норис Коул (13 точки) и Рей Алън (11 точки).

Първата четвърт бе същинска лекция от страна на Маями и приключи при 33:18 точки. Филаделфия обаче се вдигна и успя да се оттегли на полувреме с пасив от 4 точки – 46:50.

В последната част обаче серия от 7:0 точки помогна на Хийт отново да направи разликата двуцифрена и оттам вече нямаше връщане за Севънти-сиксърс. Гостите вече бяха загубили най-силния си играч за вечерта Евън Търнър, който обърна глезен секунди преди края на третия период, и това до голяма степен притъпи атаките им.