Ню Йорк Никс победи като гост на Маями Хийт с 88:84 и по тази начин серията от поредни загуби на домакините се увеличи на 13. Това е най-дългата серия без победа в Национална баскетболна асоциация за сезона, както и "рекорд" от поредни поражения в кариерата на старши треньора на "горещите" Пат Райли. Райли е бивш наставник и на Ню Йорк. Най-дългата серия от загуби в историята на Маями е 17 мача през сезон 1988/89.

Маями водеше с 10 точки в третия период, но преднината беше стопена на 4 в четвъртата част. Джамал Кроуфърд беше най-резултатен за гостите с 22 точки, а Нейт Робинсън добави още 19 и отбеляза решителен кол за Ню Йорк 2 минути преди финалната сирена.

Ню Йорк, който спечели 4 от последните си 5 двубоя, е на последното 5 място в Атлантическата дивизия с актив от 13 победи и 27 загуби. "Горещите" заемат 5 място в Югоизточната дивизия с 8 победи и 31 поражения.

Чикаго Булс победи у дома Детройт Пистънс с 97:81, изигравайки много силна четвърта част. В дербито на Централната дивизия най-резултатен за "биковете" беше Бен Гордън, който наниза 33 точки в коша на съперника. Чикаго е на 4 позиция с 16 победи и 23 загуби, докато Детройт е лидер в дивизията с 29 победи и 12 загуби.