Отборът на Маями прекъсна серията си от 15 поредни загуби след успех с 98:96 над гостуващия Индиана. Дуейн Уейд наниза 35 точки за домакините, а Марк Блаунт добави 10 от 19-е си точки в четвъртата част.

Майк Дилейни вкара 25 точки за Индиана, който имаше аванс от 9 точки в средата на третата част, но допусна обрат и загуби за 13-и път в 17 мача. Джейсън Ричардсън се отличи с 35 точки, но отборът му Шарлът загуби от Филаделфия с 96:103 у дома.

Андре Игуодала реализира 33 точки за гостите, а Андре Милър добави 23 за едва третия успех на отбора в последните 14 мача. Дейвид Уест наниза 32 точки, а Ню Орлиънс записа осма поредна победа след 102:78 на терена на Сан Антонио.

Педжа Стоякович се отличи с 22 точки за гостите, които нанесоха своя удар през второто полувреме, което спечелиха с 60:35. Тим Дънкан и Тони Паркър завършиха с по 17 точки за шампионите.

Руди Гей вкара рекордните за кариерата си 34 точки при победата на Мемфис над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 125:120 след продължение. Майк Милър добави 27 точки за победителите. Кори Магет беше най-полезен за Клипърс с рекордните си за сезона 35 точки.