Отборът на Маями Хийт си осигури място във втория кръг от плейофите в НБА, след като записа четвърта поредна победа срещу Шарлот Бобкетс. "Горещите" надиграха съперника си със 109:98 и спечелиха серията с 4-0.

ЛеБрон Джеймс отново бе с основен принос за успеха с реализирани 31 точки, 9 асистенции и 7 борби. За Бобкетс, който игра без контузения си ас Ал Джеферсън, 29 точки отбеляза Кемба Уокър, а дабъл-дабъл записа Джош МакРобъртс.

(10 точки, 10 борби). Във втория кръг от плейофите Маями ще спори с победителя от двойката Торонто Раптърс - Бруклин Нетс (резултатът е 2-2 до момента). В друг мач от НБА Сан Антонио Спърс победи Далас Маверикс с 93:89 като гост и изравни резултата в серията (2-2). Петият мач ще се играе в Сан Антонио. Атланта Хоукс пък отново поведе в сблъсъка си с Индиана Пейсърс, след победа със 107:97 в Индианаполис. Гостите на практика решиха спора във втората четвърт (41:19). Шелвин Мак завърши с 20 точки, а Пол Милсап с 18. Индиана не се справи със задачата си въпреки резултатната игра на Пол Джордж (26 точки, 12 борби, 6 асистенции). Досега само един отбор е успявал да вкара повече от 40 точки в една четвърт и да допусне по-малко от 20 - Милуоки през далечната 1970 г. Атланта води в серията с 3-2 и е домакин в мач №6. /БГНЕС