Маями Хийт победи с 92-89 Кливлънд Кавалийрс. Поредният невероятен мач за „горещите” направи звездата им Дуейн Уейд. Той записа 41 точки и беше над всички в тази среща. 24 точки от тези 41 Уейд вкара в решаващата четвърта последна част. Шакил О’Нийл добави 16 точки и записа 8 борби.

Домакините се радваха на горещата подкрепа на повече от 20 000 местни фенове, както и на звездната двойка Ана Курникова и Енрике Иглесиас на първия ред в "Америкън Еърлайнс Арина".

Домакините показаха много добра защита най-вече срещу звездата на Кливлънд Леброн Джеймс, който успя да запише само 17 точки. Даниел Гибсън от Кавалийрс бе най-резултатен за своя тим с 19 точки. Антоан Уолкър игра много добре под кошовете и успя да вземе 10 борби, но отбеляза само четири точки.

Финикс Сънс победи с 103-87 Сан Антонио Спърс. Тони Паркър и Тим Дънкан вкараха по 20 точки, а Ману Джинобили беше над всички със свойте 32, но това се оказа твърде недостатъчно за „шпорите”. Леандро Барбоса отбеляза 25 точки, а Амаре Студемайър добави още 24 точки и хвана 23 борби. „Слънцата” се представиха отлично в защита. Борис Диао записа 16 точки, Шон Мериън също показа своята класа – 12 точки и 10 борби. Стив Неш реализира 13 точки и завърши мача с 11 асистенции.