Лос Анжелис Лейкърс победи Финикс Сънс като гост със 105:92 насред Аризона. Коби Брайънт реализира 24 точки, а Владимир Радманович вкара пет тройки за успеха на „езерняците”, които вече са с девет победи от десет мача. Още четирима играчи на Лейкърс завършиха с двуцифрен актив от точки, за да помогнат на своя лидер Брайънт, който нямаше много силен ден.

За Финикс Амаре Студемайър отново бе най-резултатен с 21 точки, но мощният баскетболист успя само при девет от общо 21 опита за стрелба. Шакил О`Нийл завърши с 15 точки и девет борби. Титулярният гард Стив Неш обаче не вкара нищо за цялото първо полувреме, а през второто успя да отбележи само осем точки, плюс стандартните за него 10 асистенции. Неш се оттегли пет минути преди края на мача с болки в гърба.

За Лейкърс победата е трета поред насред Финикс.

В другия мач от тази нощ в НБА, Бостън записа втора поредна победа над Детройт в рамките на две седмици, този път у дома. След като шампионите надделяха в Моторния град с 88:76, сега те се наложиха още по-убедително с 98:80.

Ражон Рондо надигра новото попълнение на Детройт Алън Айверсън, и му вкара 18 точки и направи осем асистенции за победата на Селтикс. Самият Айверсън завърши с 16 точки и четири асистенции. Той обаче дебютира именно при първата загуба от основния враг в Източната конференция на 9 ноември, така се със сигурност няма да изпитва топли чувства към шампионите. Въпреки всичко Айверсън бе за пореден път най-резултатен за Детройт. Рашийд Уолъс реализира 13, а Ричард Хамилтън – само 12.

Кевин Гарнет се завърна на паркета за Бостън, след като изтърпя наказанието си, и вкара 15 точки, а Тони Алън добави 15.