Лос Анджелис Лейкърс спечели титлата в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация след успех със 119:92 срещу домакина Денвър в шести мач от финалната серия.

Кобе Брайънт беше лидер за гостите с 35 точки. Испанският център Пау Гасол добави 20 точки, 12 борби и 6 асистенции, а Ламар Одъм също завърши с 20 точки.

За Денвър, който се стремеше към първи финал в НБА от 24 години, най-полезен беше Кармело Антъни с 25 точки. Джей Ар Смит прибави 24.

Лейкърс нанесе своя удар през втората четвърт, когато след серия от 21:7 обърна резултата до 53:40 в своя полза на почивката. До края домакините така и не успяха да се противопоставят на съперника си и в края преднината на гостите стигна почти 30 точки.

Така Лейкърс се класира за рекорден 30-и път на финала на НБА, където ще търси 15-и трофей срещу победителя от мача за титлата на Изток между Орландо и първенеца от редовния сезон Кливлънд. Орландо води с 3:2 победи в серията и е домакин на шестия мач.