Пау Гасол вкара 14 от своите 29 точки през четвъртата част, а Кобе Брайънт записа 21 точки и 13 асистенции при победата на шампиона Лос Анджелис Лейкърс над Финикс с 124:112 точки във втория мач от финала на Западната конференция в НБА.

Така "езерняците" поведоха с 2:0 победи, а мач номер 3 е в събота във Финикс. Рон Артест добави 18 точки за Лейкърс, който спечелиха вече осем поредни мача в плейфоите.

На финала съперник на шампионите ще бъде победителя от финала на Изток между Бостън и Орландо, където Селтикс водят с 2:0 победи. Лейкърс остава без загуба у дома в плейофите до момента.

Домакините поведоха още с 21 точки разлика през първата част, но Финикс намали пасива си преди почивката. След това обаче домакините водени от Гасол и Брайънт нямаха никакви проблеми до края. За Финикс се отличиха Джейсън Рочардсън с 27 точки и Стив Неш с 11 точки и 15 асистенции.