Шампионите от Лос Анжелис Лейкърс надвиха останалия без треньор Финикс Сънс със 102:96 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Алвин Джентри бе изгонен от рефера Майк Калахан 5:06 минути преди последната сирена, след като протестира бурно срещу липсата на отсъдено нарушение при съприкосновение между Пау Гасол и Лу Амундсон.

Коби Брайънт записа дабъл-дабъл с 20 точки и 10 борби, към които добави и осем асистенции, докато Андрю Байнъм се отчете с 18 точки за Лейкърс. Амар Студамайър стана най-полезен играч в мача с 29 точки и 16 борби за Сънс, след като игра за първи път от шест дни.

Денвър успя да запише пета поредна победа, след като надви Ню Орлиънс със 102:95. Основен принос за успеха на Нъджетс имаше Кармело Антъни с впечатляващите 32 точки и 12 борби, към които 21 точки добави Чонси Билъпс.

Благодарение на добрата игра на звездното си дуо Денвър успя да разбие равенството, което грееше на светлинното табло само 6:05 минути преди края.

ЛеБрон Джеймс наниза 23 точки и подаде за 10 коша при победа на Кливланд със 100:95 в гостуване срещу Филаделфия. Той започна в стартовата петица на Кавалиърс след два пропуснати мача поради контузия в глезена и успя да запише 26-ия си дабъл-дабъл за сезона в НБА, което го прави категоричен лидер в класацията.