Коби Брайънт вкара 40 точки и бе в основата на победата на Лос Анжелис Лейкърс на Денвър Нъгетс със 105:103 в първия мач от финалната серия в Западната конференция на НБА.

Брайънт бе неудържим и на практика сам обърна мача в четвъртата част, когато Лейкърс губеше със седем точки.

Звездата на Ел Ей наниза 18 точки в последната четвърт, включително шест поредни фаула в последните 30 секунди. Пау Гасол добави 13 точки и 14 борби за успеха на Лейкърс. Кармело Антъни бе най-резултатен за Денвър с 39 точки, а Чонси Билъпс добави 18.

Денвър водеше през по-голямата част от мача в първия си финал в конференцията от 24 години. Нъгетс обаче не успя да спре Коби в последните седем минути на мача и загуби.

Двубоят в Лос Анжелис отново бе изгледан от плеяда звезди, сред които Дрю Баримор, Дензъл Уошингтън, Спайк Лий и Джъстин Тимбърлейк. Вторият мач от серията е отново в Калифорния.