Лос Анджелис Лейкърс поведе с 2:0 победи на Орландо Меджик във финалната серия на Националната баскетболна асоциация. Лейкърс се наложи тази нощ със 101:96 (15:15, 25:20, 23:30, 25:23, 13:8) точки след продължения, във втората си домакинска среща.

Първата част бе равностойна, но гостите успяха да стигнат до обрат и дори да дръпнат с две точки разлика след третата четвърт. В последната обаче се стигна до равенство, което вкара мача в продължения, в които домакините се оказаха по-концентрираният отбор. Баскетболистите на Лейкърс реализираха 13 точки, докато съперникът Орландо Меджик вкара само 8 точки.

Най-резултатен за победителите бе Коби Браянт, който вкара 29 точки, а Пау Гасол записа дабъл-дабъл за успеха на Лейкърс - 24 точки и 10 борби.

Ламар Одъм се отличи с 19 точки. За Орландо най-много точки отбеляза Ришар Люис - 34, Хедо Туркоглу добави 22, а Дуайт Хауърд записа на сметката си 17 точки и 16 борби.

Играе се до 4 успеха от 7 срещи. Следващите три мача в серията до четири победи ще се играят в Орландо. Отборът на Лос Анджелис, който има 14 титли на НБА, не е бил шампион от 2002 година насам.