Лос Анжелис Лейкърс победи Кливланд със 105:88 в дербито на лидерите в Западната и Източната конференция.

Кобе Брайънт отново бе над всички с 20 точки, 6 борби и 12 асистенции. Брайънт игра със счупен пръст, но това не му попречи да изведе Лейкърс до успеха.

Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен в мача с 23 точки, но усилията му не бяха достатъчни. Джеймс добави към актива си 9 борби и 4 асистенции.

Кливланд изоставаше в резултата в края на последната четвърт, но се върна в мача с 11 безответни точки. Тревър Ариза обаче отвърна с две тройки и запази преднината на Лейкърс.

Испанецът Пау Гасол бе най-резултатен за "езерняците" с 22 точки и 12 борби, а Андрю Байнъм добави 14 за шампиона на Западната конференция.

Крис Пол вкара тройка със сирената и донесе победата на Ню Орлиънс над Индиана със 103:100.

Пол завърши с 27 точки, а Педжа Стоякович вкара рекордните си за сезона 26 точки, от които пет тройки, за успеха на Ню Орлиънс.

Алън Айверсън наниза 27 точки за победата на Детройт над Мемфис с 87:79.

Рашийд Уолъс вкара 11 от 13-те си точки през второто полувреме за успеха на Детройт, който прекъсна серия от пет поредни загуби.