Отборът на Лос Анджелис Лейкърс спечели като гост в Детройт за първи път от седем години насам, а Кобе Брайънт вкара 30 точки за крайното 92:77.

Лос Анджелис вкара 20 точки в третата част, които се оказаха решаващи за успеха им срещу Пистънс, които бяха лишени от контузените си звезди Алън Айвърсън, Ричард Хамилтън и Рашийд Уолъс. Така Лейкърс прекъсна серията си от девет поредни загуби като гост в автомобилния град, включително и три поражения на финала в Лигата през 2004-а година.

За последен път езерняците са печелили в Детройт на 8-и януари 2002-а година.

След 42:39 на полувремето, момчетата на Фил Джаксън започнаха стремително третата част и нанизаха 20 безответни точки.

Въпреки това, звездата на Лейкърс призна, че е доволен от факта, че повече няма да среща този отбор, освен ако двата състава на излязат на финала. Освен точките, Брайънт добави към личната си сметка 8 борби и 7 асистенции. Дерек Фишер завърши с15 точки, а Пау Гасол добави 12 точки и 11 борби. Ламар Одъм също завърши с 12 точки за Лос Анджелис, допълвайки личната си статистика с 10 борби и 7 асистенции.

Чикаго спечели шеста победа в последните си 7 мача срещу Маями, преодолявайки го със 106:87 на собствен терен. Джон Салмонс вкара 27 точки, а тимът му се придвижи на 7-о място в Източната конференция с равни показатели с отбора на Детройт. Звездата на Маями Дуейн Уейд вкара 31 точки.

Портланд се наложи над Финикс на собствен терен със 129:109, като ЛаМаркъс Олдридж реализира рекордните за сезона 29 точки, добавяйки и 12 точки. Така Финикс прекъсна серията си от шест поредни победи и заема 9-о място на Запад с 40 победи и 32 загуби. За Портланд, който е 6-и в битка за мястото в плейофите в същата конференция, Брендън Рой вкара 26 точки и взе 9 борби.