Кобе Брайънт наниза 31 точки, а Ламар Одом добави още 26 за победата на ЛА Лейкърс над Юта Джаз със 107:96, с което шампионите от Западната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) спечелиха серията си с 4:1 победи.

В следващия кръг от плейофите те ще играят срещу Портланд или Хюстън. Пол Милсап бе най-резултатен за Юта с 16 точки, докато Андрей Кириленко и Дерон Уилямс записаха по 14. Пау Гасол завърши със 17 точки и 11 борби, а съотборникът му Тревър Ариса добави 12 точки за Лейкърс.

Кармело Антъни наниза 26 точки в първата четвъртина за отбора на Денвър, който унижи домакините си от Ню Орлиънс със 121:63 и поведе с 3:1 победи в плейофната серия. Залата в Ню Орлиънс се изпразни от зрители още в третата четвъртина, когато Денвър водеше с 89:50.

Малкото останали по трибуните съжалиха, защото победителите изравниха рекорда за разлика в точките в мач от плейофите. През далечната 1956-а година Минеаполис Лейкърс победиха Сейнт Луис Хоукс със 133:56. Заза Пачулия вкара 12 точки и записа 18 борби за отбора на Атланта, който записа комфортна преднина още в първата част при успеха с 81:71 срещу Маями, с което Хоукс изравниха серията на 2:2 победи.

За Хийт силно игра единствено Дуейн Уейд, който показа огромно желание след завръщането си от контузия. Уейд, който наниза 22 точки, демонстрира на няколко пъти гнева си от безсилието на Маями да спечели мача пред собствена публика.