Дуайт Хауърд записа 21 точки и 21 борби, а Орландо Меджик се класира за втория кръг в плейофите на НБА за пръв път в последните 12 години, след като победи в петия мач Торонто Раптърс със 102:92 точки и спечели серията с 4:1 успеха.

Това бе трети мач в първия кръг на плейофите, в който Хауърд записва минимум 20 точки и 20 борби.

За Торонто Крис Бош завърши с 16 точки и 9 борби.

В следващия кръг - на четвъртфиналите в Източната конференция съперник на „магьосниците” ще бъде победителят от серията между Детройт и Филаделфия. До момента резултатът е равен 2:2 победи.

Кейт Боганс и Джамеър Нелсон вкараха по една тройка, а Хауърд - две точки за серията от 8:0 на Орландо, с която отборът поведе с 92:82 3:13 минути преди края на двубоя.

Нелсон завърши с 19 точки за Меджик, а Рашард Луис добави 18 точки и 13 борби.

Джо Джонсън вкара 35 точки, 20 от тях в четвъртата част, а Джош Смит добави 28 точки и 7 чадъра за победата на Атланта Хоукс с 97:92 точки над Бостън Селтикс. Резултатът в серията е равен 2:2 победи. Играе се до четири успеха от седем мача. Мач номер 5 е в сряда в Бостън.

Домакините, които имат най-слаб рекорд от всички отбори в плейофите - 37 победи и 45 загуби, се върнаха в мача, след като губеха с двуцифрен резултат и спечелиха срещу лидера в редовния сезон Бостън, който има 66 победи.

След забивка на Смит Хоукс поведоха с 81:79, но Джонсън вкара девет поредни точки и реши мача. Смит реализира два наказателни удара 26 секунди преди края за 93:87, а 14 секунди преди сирената и Джонсън вкара два наказателни удара.

За Бостън Рей Алън записа 21 точки, а Кевин Гарнет - 20.

Кобе Брайънт вкара 14 от своите 31 точки в последните пет минути и половина и изведе своя тим Лос Анджелис Лейкърс до успех срещу Денвър със 107:101 точки. Така „езерняците” спечелиха серията с 4:0 победи и се класираха за втория кръг на плейофите в НБА.

Пол Гасол добави 21 точки. Това е първа победа в серия от плейоф без загубен мач за Лейкърс след 2002-а година на финала в НБА, където се наложи над Ню Джърси.

Джей Ар Смит записа 26 точки за Денвър, който стана първият отбор с 50 победи в редовния сезон, но въпреки това отпада в първия кръг на плейофите.

Във втория кръг - полуфиналите в Западната конференция съперник на Лейкърс ще бъде победителя от двойката между Юта и Хюстън, където „джазмените” водят с 3:1 победи.

Брайънт вкара 9 поредни точки и даде преднина на Лейкърс - 97:96, а с тройка на Люк Уолтън 2:37 минути преди края „езерняците” водеха със 100:96 точки.

В края на мача Гасол със забивка и Брайънт с два наказателни удара донесоха победата на своя тим.