Отборът на Лос Анжелис Лейкърс срази тима на Оклахома Сити със 107:89 точки в среща от редовния сезон на НБА.

Езерняците водеха от началото до края и не оставиха никакви шансове на своя съперник Коби Брайънт наниза 19 точки за тима от Ел Ей преди да получи почивка и да изгледа последната четвърт от резервната скамейка. Ламар Одъм вкара 18 точки, а центърът Пау Гасол се отличи с 14 точки, 14 борби и 7 асистенции. Кевин Дюрънт бе най-резултатен за домакините с 24 точки.

Кърк Хинрич реализира 24 точки за успеха на Чикаго Булс над Детройт Пистънс с 99:91 точки в дербито на Централната дивизия. По този начин биковете се изравниха по победи с буталата (по 34), но имат две загуби повече. Тайшон Принс и Уил Бинъм вкараха по 20 точки за гостите, които изпитват трудности без контузените си основни играчи като Алън Айверсън, Рашид Уолъс и Ричард Хамилтън.

Сан Антонио Спърс надделя над Голдън Стейт Уориърс със 107:106 точки. Роджър Мейсън вкара победния кош 23,8 секунди преди края. Така шпорите сложиха край на неудачите - да губят в последната минута, както това се случи срещу Бостън и Хюстън. Тони Паркър наниза 30 точки, а героят Мейсън - 24. За гостите Монта Елис бе най-резултатен с 27 точки, но изпусна две възможности накрая да донесе победата на Голдън Стейт.