ЛеБрон Джеймс вкара 55 точки за победата на своя Кливланд над Милуоки със 111:103. Само една точка не достигна на ЛеБрон да изравни рекорда си за отбелязани точки в един мач и да има на сметката си точно половината от точките, които целият отбор на Кливланд е вкарал в този мач.

ЛеБрон Джеймс на практика сам победи Милуоки, като се развихри в началото на третата част и за 2:50 минути вкара 16 точки и обърна пасива от шест точки на почивката в преднина от осем точки за "кавалерите".

Това е най-резултатният мач за Джеймс през този сезон, а рекордът в кариерата му е 56 точки в Торонто през 2005 година, информира БТА.

Тимът на Финикс също записа забележително постижение, след като в трети пореден мач вкара поне 140 точки. "Слънцата" надиграха Оклахома Сити със 140:118 и за първи път в историята си бележат минимум 140 точки в три поредни мача. Това не се е

случвало в последните 18 години, като за последно такава резултатност са демонстрирали баскетболистите на Портланд през сезон 1990/91.

Леандро Барбоса вкара рекордните в кариерата си 41 точки за Финикс.

Хюстън прекъсна серия от четири поредни загуби срещу регионалния си съперник Далас, като се наложи с 93:86.

Аарън Брукс вкара 19 точки, включително решителна тройка 24 секунди преди края за успеха на "ракетите".

В Чикаго, Бен Гордън вкара рекордните си за сезона 37 точки за победата на домакините над Денвър със 116:99.

Шарлот - Орландо - 80:92

Ню Йорк - Торонто - 127:97

Хюстън - Далас - 93:86

Мемфис - Сакраменто - 106:115

Минесота - Индиана - 105:112

Ню Джърси - Вашингтон - 96:107

Чикаго - Денвър - 116:99

Милуоки - Кливланд - 103:111