ЛеБрон Джеймс вкара 24 точки за успеха на Кливланд с 96:83 на старта на плейофите в НБА, а Шакил О'Нийл се появи в срещата с Чикаго за първи път от 23-и февруари насам. О'Нийл пропусна последните 23 мача от редовния сезон за Кавалиърс заради разтежение на коленни връзки. Дерик Роуз записа 28 точки и 10 асистенции за гостите от Илинойс, като беше с решителен принос за съкращаването на пасива на тима си.

Чикаго най-напред изоставаше с 22 точки в третата част, а в четвъртата скъси само до 7, но с тройки на Джеймс и Мо Уилямс домакините изведоха мача в по-спокоен момент на 94:81. Самият Уилямс завърши с 19 точки и 10 асистенции, а Антаун Джеймисън с 15 точки и 10 борби.

Бостън тръгна с победа срещу Маями, след като спечели с 85:76. Кевин Гарнет приключи в мача с 15 точки и 9 борби. Домакините от Селтикс заложиха на здрава защита, какъвто е стилът и на гостите им, а на почивката авансът за Бостън беше едва три точки 44:41. Звездата на гостите Дуейн Уейд вкара 26 точки и беше единствен от тима си, който така и нямаше как да бъде спрян. Пол Пиърс с 16 точки беше най-резултатен за Бостън, а Рей Алън приключи с 14.

Джо Джонсън с 22 точки и Майк Биби с 19 бяха водещите фигури за Атланта, която надви Милуоки със 102:92. Това беше и първата победа за Хоукс в плейофите от 10 години насам. Джамал Крофорд добави 17 за тима. Новобранецът в Лигата Брандън Дженингс беше номер 1 за гостите от Милуоки и завърши в мача с 34 точки. Домакините обаче в нито един момент не изпуснаха водачеството в мача, като най-голямата им разлика беше в третата част- 22 точки при 62:40.

Кармело Антъни постави личен рекорд в плейофите, след като вкара 42 точки за Денвър. Нъгетс биха 126:113 Юта. Предишното най-добро постижение за Антъни беше от миналата година, когато вкара 41 точки срещу Далас. Центърът на Джазмените Андрей Кириленко се контузи на тренировка в четвъртък и е под сериозна въпросителна за всичките мачове от тази серия.

Бостън- Маями 85:76

Бостън поведе в серията с 1-0 победи

Атланта- Милуоки 102:92

Атланта поведе в серията с 1-0 победи

Кливланд- Чикаго 96:83

Кливланд поведе с 1-0 в серията