ЛеБрон Джеймс вкара 36 точки, а Кливлънд победи домакина Орландо със 102:93 в повторение на миналогодишния финал в Източната конференция на НБА. Мо Уилямс добави 28 точки за успеха. За домакините с 29 точки се отличи Винс Картър.

Бостън се наложи над гостуващия Юта със 105:86 и изравни постижението си за старт на кампанията от 8 победи и само една загуба от шампионския сезон преди две години. Кевин Гарнет вкара 18 точки, Раджон Рондо се отличи с 13 точки и 11 асистенции, а Рей Алън прибави 15 за домакините.

Финикс вкара 75 точки през първото полувреме и отнесе гостуващия Ню Орлиънс със 124:104. Така домакините записаха осми успех в девет мача и делят първото място с Бостън. Амар Студамайер вкара 21 точки, Грант Хил допринесе с 18 точки, а Стийв Неш завърши с 12 точки и 10 асистенции за 12-ата поредна домакинска победа на Финикс. Крис Пол с 25 точки беше лидер на гостите.

Ню Йорк допусна пета поредна загуба след 101:114 като домакин на Атланта. Без звездите си Тони Паркър и Тим Дънкан отборът на Сан Антонио победи гостуващия Далас с 92:83. Ричард Джеферсън завърши с 29 точки за домакините. Дирк Новицки пък се отличи с 29 точки и 12 борби за тексасците.

Ню Джърси записа осма поредна загуба и продължава с най-слабия старт на сезона в историята си. Марийс Спрайтс вкара решителни три точки 70 секунди преди края, с които донесе успеха на Филаделфия над Ню Джърси с 82:79.

Дани Грейнджър завърши с 31 точки и рекордните за кариерата си 16 борби при успеха на Индиана над гостуващия Голдън Стейт със 108:94. Крис Бош пък се отличи с 28 точки и 11 борби за Торонто, който победи Чикаго с 99:89.

Брендън Дженингс вкара 14 от 32-е си точки в четвъртата част, а Милуоки надделя над Денвър с 108:102 като домакин. Кармело Антъни завърши с 32 точки и 10 борби за гостите.