Пау Гасол записа 36 точки, 16 борби и 8 асистенции за победата на Лос Анжелис Лейкърс със 128:114 срещу Денвър в първи мач от плейофната серия на двата отбора в Националната баскетболна асоциация на САЩ.

Коби Брайънт добави 32 точки, 18 от които в последните осем минути за да поддържа преднината на отбора си пред гостуващия Денвър. За победителите в Западната конференция 17 точки, 14 борби и шест асистенции записа Ламар Одъм.

За Нъджънтс, които завършиха на осмо място редовния сезон, най-добър в мача бе Кармело Антъни, който записа 30 точки и 12 борби. Алън Айверсън също добави 30 точки към актива на гостите, а Линас Клейза отбеляза рекордните си плейофни 23 точки.

Денвър трябваше все пак трябваше да очакват продължение на лошия си ден, след като няколко от играчите на отбора останаха заседнали почти час на магистрала "Санта Моника", където автобусът им се счупи.

Дуайт Хордън записа впечатляващите 22 борби и 25 точки за победата на Орландо срещу Торонто със 114:100, с която Меджик поведоха в серията с 1:0.

Хауърд отбеляза шест от десетте последователни точки за отбора си в последната четвъртина, което помогна за първата победа на Орландо в плейофи от 2003-а година насам.

Антъни Паркър записа 24 точки и 8 борби за Торонто, които успяха да съкратят дефицит от 20 точки след първата третина на само 5. Трите минути и 26 секунди без точка в края обаче се оказаха фатални за отбора.

Андре Милър отбеляза 20 точки, а Уили Грийн записа рекордните си 17 за изненадващата победа на Филаделфия над Детройт в първия мач от плейофната серия между двата отбора.

Грийн записа два коша и помогна за серия от 10:0 за отбора си, който преди това догонваше Пистънс със 15 точки.

Андре Игудала пък се превърна в герой за гостите в последните секунди на мача, след като изравни резултата от свободно хвърляне 45 секунди преди сирената. Седем секунди преди края Игудала се възползва от грешката в нападение на Детрйот и вкара и двете си свободни хвърляния за 1:0 в серията.

Новите попълнение Рей Алън с 18 точки и Кевин Гарнет със 16 бяха в основата на победата на Бостън със 104:81 срещу гостите от Атланта в първия мач от плейофната серия между отборите.

Гарнет спря серия на Хоукс, след която резултатът бе 3:14, и постави начало на обрат, който доведе до 35:27 в полза на Бостън. Алън пък отбеляза 10 поредни точки за Селтик в средата на третата четвъртина за да даде на отбора си категоричния аванс от 19 точки.

Най-добър за участващите за първи път от девет години насам в плейофи Атланта, беше Ал Хорфърд с 20 точки и 10 борби.