ЛеБрон Джеймс бе с основен принос за победата на Кливланд Кавалиърс над Голдън Стейт Уориърс в третия мач от финала на НБА. Звездата на тима наниза 40 точки и овладя 12 борби за успеха с 96:91 в третия мач от серията, след който Кливланд води с 2-1.

През първата половина на двубоя в "Куикън Лоунс Арена" домакините контролираха играта и се оттеглиха на почивката със 7 точки преднина, като нито веднъж не позволиха на "воините" да излязат напред. В третата четвърт Кливланд в един момент дръпнаха и с 20 точки, но гостите се разиграха и започнаха да намаляват разликата. В крайна сметка домакините спечелиха мача с пет точки повече от съперника си. Те загубиха първата среща от серията със 100:108, а във втората се наложиха с 95:93. Стеф Къри реализира 27 точки за Голдън Стейт в двубой №3. Четвъртият мач ще се играе в петък. /БГНЕС