Удивителната серия на ЛеБрон Джеймс от поредни мачове с двуцифрен точков актив в Националната баскетболна асоциация продължи и срещу Милуоки Бъкс, след като Маями Хийт постигна успех със 118:95.

Голямата звезда на „горещите“ приключи двубоя с рекордните си за сезона 33 точки, като тъкмо те компенсираха за доста слабата игра в защита на домакините. Още трима от неговите съотборници – Майкъл Бийзли, Марио Чалмърс и Крис Бош – минаха границата от 10 точки, докато другият лидер на тима – Дуейн Уейд имаше слаба вечер с едва 7 в на сметката си.

Маями натрупа солиден аванс от 11 точки на полувремето, но във финалната четвърт гостите от Милуоки се вдигнаха на отчаян щурм, в чиято основа бяха резервите Джон Хенсън и Гари Нийл, всеки от които приключи с по 18 точки. Авансът на Хийт обаче се оказа непреодолим.