Коби Брайънт умее да разваля дните на Шакил О`Нийл, още от времето, когато и двамата носеха екипа на Лос Анжелис Лейкърс. Звездата на „езерняците” не пропусна да го стори отново, като този път помрачи дългоочаквания дебют на О`Нийл за новия му клуб Финикс Сънс.

Лейкърс се наложи със 130:124 в невероятен мач, игран в Аризона, а Брайънт завърши с 41 точки за успеха, въпреки контузията в кутрето на дясната си ръка. Другата звезда на гостите Пау Гасол добави 29 точки, включително и някои от най-важните кошове в мача. Шестата поредна победа за тима от ЛА го изравни с Финикс начело на Тихоокеанската дивизия.

Шакил О`Нийл започна като титуляр и игра 29 минути за Финикс. Центърът завърши с 15 точки и девет борби срещу бившия си отбор. Това бе първи мач за него от близо месец насам, през който лекуваше поредната контузия. „Намирам се в по-добра форма, отколкото очаквах. Факторът адреналин също започва да ми влияе,” каза Шак.

За домакините Амаре Студемайър отбеляза 37 точки и овладя 15 борби, а Стив Неш се отчете с 26 точки и осем асистенции. Леандро Барбоса и Грант Хил добавиха по 17 точки.

Двубоят във Финикс не бе лишен и от драма, като в заключителните три минути домакините имаха всички шансове да изравнят и дори да поведат в резултата. Попадения на Ламар Одъм и Пау Гасол обаче подпечатаха успешния билет за ЛА Лейкърс.

В друг интересен мач от тази нощ ЛеБрон Джеймс завърши с трипъл-дабъл за победата на Кливлънд над Индиана със 106:97. Крилото реализира 31 точки, взе 14 борби и направи 12 асистенции. Това бе второ поредно такова постижение за Джеймс, който постигна трипъл-дабъл и снощи в Хюстън.

Крис Пол пък развали дебюта на Джейсън Кид за Далас. Младокът от Ню Орлиънс вкара 31 точки, направи 11 асистенции и открадна девет топки за победата на Хорнетс със 104:93.