Коби Брайънт вкара 32 точки и бе ключова фигура при победата на Лос Анджелис Лейкърс с 99:92 при гостуването на Ню Джърси в среща от Националната баскетболна асоциация. При 87:87 три минути преди края Браянт направи две асистенция и помогна на "езерняците" да запишат серия от осем безответни точки.

Победата е под номер 17 за шампионите през сезон 2010-2011. Преди почивката Кобе Браянт вкара 25 точки и помогна за спечелването на втори успех в поредните три гостувания на отбора си.

Ламар Одъм добави 22 точки за победата на Лейкърс, а Брук Лопес наниза 25 точки за Ню Джърси. "Мрежите" претърпяха своята седма поредна загуба, докато Лос Анджелис спечели четири от последните си пет двубоя и е на първо място в Тихоокеанската дивизия.

В понеделник баскетболистите на отбора от щата Калифорния ще се срещнат с президента на САЩ Барак Обама и ще посетят Белия дом за втора поредна година.

Филаделфия надигра с 88:70 у дома състава на Ню Орлеанс, а Лу Уилямс завърши със 17 точки. Неговият съотборник Елтън Бранд се отличи с 15 точки и 13 борби, записвайки осми дабъл-дабъл през сезона.

Крис Пол реализира 25 точки за Ню Орлеанс при осмата загуба на отбора в последните му 11 двубоя.

Сан Антонио надигра като домакин Портланд с 95:78, а Джордж Хил наниза 22 точки за "шпорите". Ману Джинобили добави 18 точки, а Тим Дънкън - 8 точки и 13 борби за успеха на домакините.

Уесли Адамс пък бе най-резултатен за Портланд с 16 точки.

Амар Студамайър реализира 30 точки при победата на неговия Ню Йорк у дома със 129:125 срещу Денвър. Никс спечели 13 от последните си 14 мача в НБА и се намира второ място в Атлантическата дивизия.