Коби Брайънт реализира рекордните си за сезона 44 точки при успеха на Лос Анжелис Лейкърс над гостуващия Голдън Стейт Уориърс със 124:118.

Брайънт добави и 11 асистенции, а испанецът Пау Гасол се отличи с 27 точки и 12 борби за шампионите. За Голдън Стейт най-полезен беше Кори Магет с 25 точки.

Лейкърс се лидер в класирането на Националната баскетболна асоциация с актив от 25 победи в 31 мача.

ЛеБрон Джеймс не беше на познатата си висота, но Кливлънд Кавалиърс все пак спечели гостуването си на Атланта Хоукс с 95:84. Джеймс вкара само 6 от 20 опита за стреля от полето и завърши със скромните 14 точки и 10 асистенции. Мо Уилямс беше най-добър за гостите с 20 точки.

Кливлънд не позволи на съперника си да реализира точка почти девет минути в четвъртата част, с което си осигури 25-и успех за сезона в 33 мача.

Дейвид Лий вкара рекордните си за сезона 30 точки, а Ню Йорк разби домакина Детройт със 104:87. Лий се отличи и с 12 борби, а Уилсън Чандлър добави 23 точки за успеха.

Ричард Хамилтън реализира 16 точки за Детройт, който допусна осма поредна загуба. Кевин Дюрант завърши с 35 точки и 11 борби, а Оклахома Сити записа четвърта поредна победа след 110:98 над домакина Вашингтон.

Аарон Брукс наниза 27 точки за победата на Хюстън над Ню Орлиънс със 108:100 като домакин. Крис Пол се отличи с "трипъл-дабъл" за 11-и път в кариерата си и за първи път през сезона, но и това не помогна на гостите. Пол завърши с 16 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Дерик Роуз реализира 28 точки за Чикаго при победата над гостуващия Индиана със 104:95.

Ричард Джеферсън пък беше най-полезен за Сан Антонио с 24 точки за успеха над Минесота като домакин със 117:99.