Отборът на Кливлънд Кавалиърс се доближи само на две победи от лидера в НБА Лос Анжелис Лейкърс, след като надделя над Атланта Хоукс с 88:87 като гост в драматичен мач от редовния сезон на НБА.

В същото време езерняците претърпяха поражение при визитата на Финикс Сънс със 111:118 точки. Загуба записа и шампионът Бостън Селтикс и то като домакин срещу Детройт Пистънс - 95:105 точки.

Леброн Джеймс отново бе в основата на успеха на кавалерите, отбелязвайки 26 точки, включително и победната точка от линията за наказателно хвърляне 1,6 секунди преди края. Ястребите успяха да наваксат изоставане от 13 точки, но в последните 1:42 минути пък проиграха нелепо аванс от пет точки.

Ветеранът Шакил О'Нийл бе в стихията си при успеха на Финикс над бившия му тим Лейкърс. 36-годишният център вкара 33 точки и се справи донякъде с колегата си от другия тим Пау Гасол, който реализира 30 точки. С много голям принос за домакините бяха още Мат Барнс - 26 точки, 10 борби и 7 асистенции, както и Леандро Барбоса и Грант Хил, нанизали съответно 22 и 17 точки.

Кобе Брайънт отново бе неудържим за Ел Ей, нанизвайки 49 точки, но и това се оказа недостатъчно, за да предотврати поражението, което е 12-о от началото на сезона. Все пак Лейкърс остава начело в НБА.

Ричард Хамилтън и Тайшон Принс донесоха победата на Детройт над келтите, реализирайки решаващи тройки в последната минута и половина на двубоя. Хамилтън завърши с общо 25 точки, но и записа девет асистенции. Принс добави 15 точки. За Бостън отново най-резултатен бе Пол Пиърс с 26 точки. Глен Дейвис, който игра на мястото на контузения Кевин Гарнет, добави 18 точки.