Макар и без две от големите си звезди, ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг, отборът на Кливлънд успя да се справи със 106:100 с Милуоки в контрола преди началото на новия сезон в НБА. 26-годишният Кевин Лав не разочарова и отбеляза 25 точки, като към тях прибави и 4 борби и 2 асистенции. 23 точки пък добави гардът Дион Уейтърс.

За гостите от Милуоки избраният под номер две в драфта това лято Джабари Паркър вкара 18 точки, а 15 добави резервата Джаред Дъдли, който беше точен при всичките си 5 стрелби от тройката.

В друг интересен двубой финалистът в последните 4 сезона Маями загуби у дома от Атланта със 103:109. Мачът премина през серия от обрати и бе белязан от завръщането в игра на Ал Хорфорд след 10-месечно отсъствие заради травма.

"Горещите" започнаха срещата със серия от 14:0 и след края на първата четвърт водеха с 31:16. "Ястребите" обаче се отърсиха от първоначалния шок, съкратиха изоставането си до 7 точки до почивката и на свой ред нанесоха решителен удар след 43:18 в третия период, което се оказа решаващо за изхода на срещата.

За победителите от Атланта крилото Пол Милсап вкара 23 точки, докато за трикратните шампиони в НБА най-добри бяха Крис Бош и Дуайн Уейд, вкарали съответно по 22 и 16 точки.

В други три мача Филаделфия отстъпи пред Ню Йорк Никс със 77:84, Ню Орлиънс разгроми Хюстън със 117:98, докато Оклахома се справи с Мемфис за крайното 117:107. /БТА