Сиатъл победи Кливлънд с 96:90 в контролна среща преди началото на сезона в НБА. Това бе първи успех за Пи Джей Карлисимо начело на СуперСоникс.

Звездата на Кливлънд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс бе принуден да напусне паркета в третата четвърт, заради контузия в лявото рамо. Травмата не е сериозна и след кратка почивка крилото ще е готово за игра. Джеймс отбеляза 14 точки за Кавс.

Най-резултатен в двубоя бе Крис Уилкокс с 20 точки и осем борби за Сиатъл. Новобранецът Кевин Дюрант се отчете с 15 точки и седем борби, но разочарова със стрелбата си – едва 5 точни от 22 опита. Уоли Шербияк добави 14 точки.

След мача Кливлънд се отправи на турне в Китай, където тимът ще играе две приятелски срещи с Орландо. За Кавалиърс Шанън Браун отбеляза 19 точки. Пред снощния мач отборът от Охайо се раздели с гарда Чет Мейсън, като обяви, че не се нуждае от услугите му.