Кливланд записа рекордната си 12 поредна победа, след като разгроми Далас със 102:74 в мач от НБА. ЛеБрон Джеймс записа 24 точки и 12 асистенции за победата.

"Кавалерите" изоставаха с две точки на полувремето, но в третата част спечелиха с 30:11 и обърнаха мача. Кливланд е 61-ият отбор в историята на НБА, който печели 60 мача в редовния сезон. Дирк Новицки бе най-резултатен за Далас с 20 точки.

Шампионът Бостън се наложи над Оклахома Сити със 103:84. Пол Пиърс вкара 27 точки, а Еди Хауз добави 16, 14 от които през второто полувреме.

Лос Анджелис Лейкърс допусна 15-а загуба за сезона след 76:86 при гостуването на Атланта. Майк Биби вкара 21 точки за успеха на Атланта. Лейкърс влезе в мача с пет поредни победи, но поражението от Атланта отдалечи тима от Кливланд в борбата за най-добър баланс в редовния сезон.

Кобе Брайънт нямаше ден, като вкара само 17 точки за Лейкърс. Най-резултатен за "езерняците" беше Пау Гасол с 21 точки.