Маями Хийт записа пета поредна победа като гост след разгром със 111:87 над Кливланд Кавълиърс. Горещите, водени от ЛеБрон Джеймс, не оставиха шансове на домакините, като на моменти преднината им достигаше 34 точки.

Джеймс вкара 28 точки при третото си завръщане в залата на Кливланд, където игра до 2010 година, преди да премине в Маями. Феновете на Кливланд показаха, че не са простили за напускането на доскорошния си любимец и бурно го освиркваха при всяко докосване до топката.

Дуейн Уейд вкара 22 точки за Маями, а Крис Бош добави дабъл-дабъл с 16 точки и 12 борби.

Оклахома победи Голдън Стейт за трети път в рамките на 22 дни. Тъндър се наложи със 110:87 и остава отборът с най-добър баланс в Западната конференция. Джеймс Хардън вкара 25 точки, а Кевин Дюрант добави 23 точки, 10 борби и 6 асистенции за успеха на Оклахома.

В Хюстън, Кевин Лав вкара 33 точки, от които осем поредни в решителната последна четвърт, за победата на Минесота над Хюстън със 111:98. Лав достига кота „30“ за четвърти път в последните пет мача. Той добави и 17 борби, с което записа 27-ия си дабъл-дабъл за сезона, с което води по този показател в НБА. Никола Петкович добави рекордните в кариерата си 30 точки за успеха на Минесота.

Шампионът Далас навакса 15 точки пасив и стигна до победата над Филаделфия с 82:75. Дирк Новицки отново бе над всички, като завърши с 28 точки и 12 борби за шестата поредна победа на Маверикс. Доминик Джоунс добави 12 точки за успеха.

Коби Брайънт вкара 36 точки за победата на Лос Анджелис Лейкърс над Финикс със 111:99. Андрю Байнъм добави 17 точки и 14 борби за успеха на езерняците, които достигат 100 точки в един мач едва за четвърти път този сезон.

Срещата бе наблюдавана от вицепрезидента на Китай Си Цзинпин, който е на посещение в САЩ. Цзинпин влезе в залата по червен килим по време на втората част и изгледа остатъка от двубоя от луксозните ложи на съоръжението.