Леброн Джеймс вкара 38 точки при победата на неговия Кливланд със 124:95 при гостуването на Бостън в среща от полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Кавалиърс поведоха с 2-1 победи в серията до 4 успеха, а Джеймс добави още 8 борби и 7 асистенции. След края на втората четвърт Кливланд водеше с 65:43, а Леброн Джеймс вкара 21 от своите общо 38 точки в последния период.

Победата е първа за Кливланд в Бостън в плейофите след 1992 година. Антоан Джеймисън добави 20 точки и 12 овладени топки за успеха на гостите. Кевин Гарнет от Селтикс наниза 19 точки, а неговият съотборник Ражон Рондо завърши с 18 точки и 8 асистенции.

Отборът на Бостън започна трагично мача, пропускайки да реализира 10 от първите си 13 стрелби. Мач номер 4 от серията е в неделя в Бостън.

В плейофите на Запад гостите от Финикс победиха със 110:96 Сан Антонио и вече са само на победа от класиране на финал в конференцията, тъй като водят с 3-0 успеха.

Горан Драгич беше най-резултатен за слънцата с 26 точки, 23 от които бяха вкарани в последната четвъртина. Финикс не е отстранявал Сан Антонио в плейофите от 2003 година насам.

Мач номер 4 от серията е в неделя отново, като шпорите отново са домакини. Джейсън Ричардсън добави 21 точки за Сънс, а неговият съотборник Грант Хил наниза 18. За състава на Сан Антонио най-резултатен бе Ману Джинобили с 27 точки, а Тони Паркър вкара скромните 10 точки.