Яо Минг отбеляза 28 точки и овладя 13 борби за победата на Хюстън над Сан Антонио с 89:81 в дербито на Тексас. Китайският център превъзмогна изтощението и донесе четвърта победа за Рокетс този сезон.

След като игра 38 минути срещу Далас във вторник, Яо едва намираше сили срещу „шпорите”. Той обаче не се предаде и след три части осигури на своя тим преднина от 64:56. Минг обаче не си взе почивка, а започна на паркета и последната четвърт.

„Нямах време да мисля колко съм изморен,” заяви той. „Просто си казвах, вдигни си крака и бягай напред.”

В заключителната част Яо реализира седем точки и взе две борби. Той проби два пъти за стрелба през Тим Дънкан, а след това бе точен при два наказателни удара.

„Яо става все по-добър с всяка година,” коментира Дънкан. „Рокетс показаха, че му имат доверие, като му повериха мача в края. Той вкара няколко важни коша и ни беше много трудно да му противодействаме.”

Яо Минг добави към статистиката си още шест асистенции. Бонзи Уелс добави 14 точки и 15 борби за Хюстън. Другата звезда на тима Трейси МакГрейди нямаше ден и стигна само до 12 точки, но се отличи с девет борби и шест асистенции.

Защитата на домакините пък се справи с Тим Дънкан, като му позволи да вкара само 14 точки и да вземе 10 борби. Ману Джинобили завърши с 23 точки, а Тони Паркър добави 21. Освен Дънкан обаче никой от Сан Антонио не успя да овладее повече от шест борби, което се оказа може би решаващият показател през тази нощ.