Отборът на Кентъки Уайлдкетс се наложи над Канзас Джейхоукс с 67:59 и за осми път триумфира като шампион на САЩ сред университетските и колежанските отбори в NCAA.

Дивите котки от Кентъки водеха в резултата на почивката с 41:27 и до края на срещата нито веднъж не позволиха на противника да се върне в мача и да съкрати пасива си под 5 точки.

Дорън Ламб вкара 22 точки за Кентъки, Маркис Тигю добави 14, а Майкъл Кид-Гилкрист завърши с 11. Тайшоун Тейлър вкара 19 за Канзас Джейхоукс, Томас Робинсън наниза 18, но само 6 от игрова ситуация.

Отличната защита на Кентъки беше водена от центъра-гигант Антъни Дейвис, който вкара само 6 точки от 10 стрелби, но пък спечели 16 борби, 6 блока и пет асистенции.

„Ние спечелихме мача благодарение на невероятната защита, която изградихме през първото полувреме“, радваше се треньорът на победителите Джон Калипари след края на мача.