Звездата на Денвър Карлемо Антъни бе в основата на разгромната победа над Индиана със 135:115 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Крилото реализира 21 точки и направи девет асистенции, но получи контузия на ръката, която може да се окаже доста неприятна.

Веднага след мача ръката на Антъни бе отекла и той дори не можеше да си завърже обувките. Той бе откаран при специалист, който трябва да се произнесе колко тежка е травмата и дали има счупване. Предвид болката, Кармело сам не бе сигурен кога ще може да играе отново.

Антъни получи контузията в третата част, когато бе фаулиран, а след това не успя дори да уцели ринга от наказателната линия, заради болките. Неприятното за него е, че той току-що се завърна след друга травма, в лакътя.

Силни изяви на терена имаха още Кениън Мартин, вкарал 25 точки, и Чоунси Билъпс с 24, 13 от които в последната четвърт. За Индиана Дани Грейнджър реализира 36 точки – най-много, вкарвани на Денвър този сезон.

Домакините водеха с 20 точки в началото на мача, но в третата част Индиана изравни на 80:80, за да има интрига в края. Кош на Антъни обаче отново даде преднина на Денвър, и тимът не я изпусна до края.