Кармело Антъни записа 26 точки и рекордните за кариерата си 18 борби при домакинската победа на неговия Денвър срещу Ню Орлеанс с 93:80 в среща от Националната баскетболна асоциация. Домакините водеха с разлика от 25 точки още след края на втория период и до края не допуснаха изненада.

Загубата е втора за "стършелите" от този съперник в рамките на една седмица. Дарън Колисън вкара 15 точки за Ню Орлеанс. Денвър не можеше да разчита на контузените си основни баскетболисти Ти Лоусън и Кениън мартин.

Отборът от щата Колорадо остава на второ място в Западната конференция, като лидер е Лос Анджелис Лейкърс.

В друга среща от НБА тази нощ Орландо победи като гост Маями със 108:102 след продължение в дербито на Югоизточната дивизия. Дуейн Уейд реализира 36 точки в полза на "горещите" и добави 10 овладени топки. Винс Картър вкара 27 точки за "магьосниците", а неговият съотборник Рашард Люис добави още 24.

В последните пет минути на четвъртата част Орландо пропиля аванс от 12 точки срещу Маями, но все пак постигна десета победа в последните си 11 двубоя.