Кармело Антъни вкара 30 точки за Денвър Нъгетс, който постигна първа победа в последните си три мача. Това стана при успеха със 119:90 над Оклахома, а тимът води в Северозападната дивизия с 40 победи и 21 загуби. Антъни вкара 15 точки в първата част и завърши с 11 точни стрелби от 19 опита.

За Оклахома Сити, който има 12 победи в последните си 14 срещи и вече са с положителен баланс, опитният Кевин Дюрант вкара 19 точки. За водещ реализатор н цялата Лига, който в последните си два мача има среден резултат от 31 точки, постижението днес беше повече от слабо.

Очаквано Бостън нямаше проблеми с Шарлът и го победи със 104:80, като детелините от Масачузетс водят в Атлантическата дивизия с баланс 38/21. Пол Пиърс завърши срещата с 27 точки, а Нейт Робинсън добави 16, включително три тройки.

Робинсън се развихри в края на първата четвърт и в началото на втората, когато точките му бяха част от поредицата 16-0 в полза на Бостън. Това е трета победа за Селтикс в три мача срещу този съперник, като и трите бяха спечелени без особено напрежение.

Изненадата на сезона на Изток - отборът на Атланта, се наложи със 112:93 над Филаделфия с 21 точки на Марвин Уилямс. Хоукс, които станаха първият отбор от НБА, гостувал в СССР през 80-те години, заема 2-а позиция в Югоизточната дивизия и вероятно няма да има проблем с мястото си в плейофите. Джамал Кроуфорд добави 20 точки за победата.

Най-добрият отбор в Лигата- Кливланд, посрещна в своята зала- най-слабият Ню Джърси. Кавс, поведоха с 20 точки аванс в първата четвърт на срещата, а в крайна сметка спечелиха със 111:92. ЛеБрон Джеймс вкара 26 точки и подаде 14 асистенции, Джей Джей Хиксън добави 20 точки и взе 13 борби. Хиксън за втори пореден път започна като титуляр, след като ветеранът Шакил О'Нийл не се е възстановил от контузия.

Германският център Дирк Новицки влезе трудно в мача на своя Далас срещу Минесота, който Маверикс спечели със 112:109. Новицки обаче завърши срещата с 22 точки, включително и решителен кош за аванс от четири точки в последната четвърт. Джейсън Тери завърши с 26 точки за Далас, а с 24 за Минесота се отчете Кори Брюър. Далас е лидер в Югозападната дивизия с баланс 41/21.