Кайри Ървинг вкара рекордните 50 точки, но пропусна евентуален победеш кош, след като загуби баланс при стрелбата. Така дебютът му за новия отбор Бруклин Нетс беше поражение със 126:127 след продължение от гостите от Минесота.

Карл-Антъни Таунс вкара 36 точки и взе 14 борби за гостите от Минеаполис, а Андрю Уигинс добави 21, в това число и кош 1:19 минути преди края за излизане напред в резултата. Ървинг имаше топката в ръцете си веднага след като изтече прекъсването, поискано от Нетс. Той тръгна на дрибъл, стреля, но не улучи.

След като през юли подписа с Бруклин Нетс, Кайри Ървинг счупи рекорда на Кики Вандевеге като играч, който е вкарал най-много точки при дебюта си. Вандевеге е нанизал 47 за Портланд при визитата на Канзас Сити през 1984-а година.

В Портланд гостите от Денвър спечелиха със 108:100 с 20 точки и 13 борби на Никола Йокич, въпреки че прекара по-голямата част от първото полувреме на пейката заради проблеми с нарушенията. Уил Бартън добави 19 точки за Нъгетс, които пък се гордеят, че прекъснаха серията от 18 поредни домакински победи на Портланд. За Блейзърс 32 точки вкара Деймиън Лилард, Хаксан Уайтсайд остана с 16 точки и 19 борби при дебюта си.

Филаделфия се наложи над Бостън със 107:93 в класически мач на Източното крайбрежие, като Джоуел Ембийд наниза 15 точки и хвана 13 рибаунда. Бен Саймънс пък добави 24, докато за Селтикс Гордън Хейуърд отбеляза 25 с помощта на Джейсън Татъм (21). Кемба Уокър също дебютира за Бостън, като остана само с 12 точки и едва четири успешни стрелби от стандартна дистанция.

В Далас местният тим се справи със 108:100 с Вашингтон, като двама европейци блестяха с пълна сила за домакините. Лука Дончич завърши мача с 34 точки и 9 борби, а Кристапс Поржингис остана с 23. Поржингис пропусна първите си четири стрелби в мача, но във финалните 2:45 минути на първата четвърт наниза 9 точки. Иначе Дончич завърши с 4 тройки от 9 опита, докато литовецът остана с 3 от 7.

В Маями Джъстин Уинслоу отбеляза 27 точки, а новобранецът в Лигата Кендрик Нън остана с 24. Домакините от Хийт спечелиха със 120:101 над Мемфис, но трябваше да се постараят доста в четвъртия период на мача. Горан Драгич вкара 19 точки за Маями, а Бад Адебайо остана с 14 и 11 рибаунда.

Юта Джаз стартира с победа 100:95 над Оклахома с 32 точки и 12 борби на Донован Мичъл. 22 от точките му бяха реализирани през второто полувреме, а Боян Богданович прибави 16. /BTA