Юта Джаз се класира за финала на Западната конференция, след като в петия мач срещу Голдън Стейт Уориърс се наложи със 100:87 (29:32, 23:22, 25:19, 23:14) точки.

"Джазмените" стигнаха до решителната четвърта победа след отлична игра на трима от своите играчи – Буузър, Кириленкои Фишър.

Юта успя да натрупа преднината си едва през втората половина от двубоя, след като на почивката резултатът бе 52:54 в полза на Уориърс. Така, след като отсрани Хюстън Рокетс в предишния етап, Юта стигна до финала на конференцията, където ще се изправи срещу победителя от двойката Финикс и Сан Антонио, които в момента са с резултат в серията 2:2 победи.

В другата среща от тази нощ Чикаго победи Детройт със 108:92 (31:25; 28:26; 33:20; 16:21) в среща от полуфиналите на Източната конференция. Въпреки успеха „биковете” са изоставащите с 2:3 победи, въпреки че „буталата” друпнаха в началото с 3:0.

Най-резултатен за Чикаго бе Бен Гордън с 28 точки в актива си, докато за Детройт Хамилтън се разписа с 16.